WP Ważny temat
WP Ważny temat

Popraw jakość życia. Pomogą ci w tym rozwiązania inteligentnego domu

Już w co trzecim polskim domu znajdują się elementy smart home. Inteligentne systemy wspierają nas w wielu codziennych czynnościach. Co ważne, aby rozpocząć przygodę z tego typu rozwiązaniami, nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych. Zobacz, co warto mieć na początek.

Jeszcze kilka lat temu na systemy smart home mogły pozwolić sobie osoby dysponujące naprawdę sporym budżetem. Dziś na rynku jest mnóstwo urządzeń, które przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym usprawniają naszą codzienność. Z danych zajmującego się usługami portalu Oferteo.pl wynika, że w ubiegłym roku aż 30 proc. Polaków zdecydowało się wdrożyć inteligentne systemy w swoich domach. Największą popularnością cieszyły się pojedyncze urządzania.

Rozświetl dom milionem barw

Wiele osób przygodę ze smart home rozpoczyna od zakupu inteligentnej żarówki. To absolutna podstawa w każdym nowoczesnym domu. Taki sprzęt może świecić światłem zimnym (białym) w dzień, a ciepłym (żółtym) po zmierzchu. To zróżnicowanie nam służy.

Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest, znajdujący się w sklepie Komputronik, zestaw Philips z mostkiem Hue i dwiema żarówkami E27 RGB o mocy 9 W. Pozwala on łatwo odmienić wnętrze naszego mieszkania. Żarówki świecą na dowolną spośród 16 mln barw. Mamy też do wyboru ponad 50 tys. odcieni białego światła. Obsługa oświetlenia odbywa się za pomocą aplikacji Philips Hue, która jest kompatybilna z systemami Amazon Alexa, Apple HomeKit oraz Asystentem Google. Aplikacja pozwala również sterować światłem, gdy znajdujemy się poza domem.

Zestaw wyposażony jest w mostek Hue, czyli centralkę, która pozwala sterować innymi smart urządzeniami marki Philips. Możemy np. dokupić wewnętrzną taśmę LED Philips Hue. Dzięki dużej mocy strumienia świetlnego (1600 lumenów) i emisji światła na całej długości taśma zapewnia znakomite oświetlenie funkcjonalne oraz dekoracyjne. To idealny sposób na podświetlenie szafek w kuchni, schodów, wnęk czy ściany za telewizorem. Elastyczna konstrukcja taśmy dopasowuje się do każdej powierzchni. Co ważne, można ją przycinać lub przedłużać aż do 10 m.

Komfortowo i bezpiecznie

Inteligentnego domu nie sposób wyobrazić sobie też bez zdalnie sterowanego ogrzewania. Umożliwia to zestaw głowic termostatycznych Netatmo. Zasada działania jest niezwykle prosta. Montujemy smart głowicę w miejsce standardowej, znajdującej się przy kaloryferze (mamy 6 adapterów dostosowanych do najbardziej popularnych marek grzejników) i zarządzamy temperaturą w mieszkaniu z poziomu aplikacji w telefonie. Możemy to robić również przebywając poza domem.

Ustalając harmonogram ogrzewania, kaloryfery będą uruchamiały się tylko wtedy, gdy będzie to konieczne, np. przed wieczornym powrotem do domu, a w nocy temperatura będzie się obniżała. Urządzenie posiada też czujnik otwartego okna, dzięki czemu automatycznie wyłączy grzejnik, kiedy będziemy wietrzyli pomieszczenie.

Rozwiązania typu smart home pozwalają nie tylko zwiększyć estetykę i funkcjonalność domu, ale też jego bezpieczeństwo. Warto zatem zainwestować w inteligentny monitoring. W ofercie sklepu Komputronik znajdziemy m.in. bezprzewodową kamerę zewnętrzną IMOU Bullet. Urządzenie posiada funkcję detekcji ruchu. Gdy tylko wykryje, że w pobliżu kręci się nieproszony gość, wyśle nam powiadomienie na telefon. W dodatku dzięki wbudowanemu mikrofonowi z poziomu smartfona możemy intruza – delikatnie mówiąc – poinformować, że wiemy o jego obecności. Wysokiej jakości czujnik i diody IR zapewniają wyraźny obraz w nocy nawet do 30 m. Kamera ma klasę szczelności IP67, co sprawia, że może pracować w każdych warunkach pogodowych.

Regulaminy:

https://kupujwkomputronik.wpcdn.pl/konkursy/Regulamin%20konkursu_Dla%20tych%20kt%C3%B3rzy%20lubi%C4%85%20rozwi%C4%85zania%20smart.pdf

https://kupujwkomputronik.wpcdn.pl/konkursy/Regulamin%20konkursu_Dla%20tych%20kt%C3%B3rzy%20graj%C4%85%20na%20siebie%20%281%29.pdf

https://kupujwkomputronik.wpcdn.pl/konkursy/Regulamin%20konkursu_Dla%20tych%20kt%C3%B3rzy%20lubi%C4%85%20Komputronik.pdf